Wordpress Woocommerce Hızlandırma - Web Doktoru IT Danışmanlık & Web Hizmetleri

WordPress Woocommerce Hızlandırma

(2 müşteri değerlendirmesi)

350,00

1 adet wordpress tabanlı web sitesi için geçerli fiyattır.

Web sitenizi inceleyelim, gerekli işlemleri yapalım memnun kalmazsanız ödeme yapmayın. Ekranın sol alt kısmında yer alan whatsapp aracılığı ile 24 saat iletişim kurabilirsiniz. 

İndirim kazanmak için paylaşın!

Yazabileceğiniz karakter: 280

Neden WordPress hızlandırma hizmeti

Çünkü bu yılın ilk ayında yayınlanan istatistikte; tüm web sitelerinin yaklaşık %40′ ı WordPress tabanlı. Her nasılsa çok kolay bir yönetim şekli olan wordpress bir çok ajans tarafından yavaş çalışması ve karışık görünmesi nedeniyle son kullanıcılarına hitap etmediği gerekçesiyle pek tercih edilmiyor. İşte ön yargılarınızı kıracak bir hizmet ile karşınızdayız.

Google; 2021 yılı Mayıs ayında yaptığı algoritma güncellemesi ile hızlı sitelere öncelik vereceğini duyurdu. Uzun zamandır hızlı sitelerin kullanıcı deneyimi açısından önemi üzerinde duruluyordu, yani bu gelişme pek de şaşırtıcı olmadı. Mayıs ayından bu yana Google’ daki sıralamanızda ve trafiğinizde düşüşler görmeye başlamışsanız nedeni web sitenizin yavaş çalışıyor olması olabilir. Web siteniz hızlı olabilir ama rakipleriniz daha hızlı ise düşüş normaldir. Düşüş nedenlerine biraz daha ayrıntılı bakmak isterseniz Google da aşağı düşmeniz ve trafik düşüşleri nedenleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Web siteniz neden hızlı olmalı

  • Daha ulaşılabilir olursunuz.
  • Web sitenizin hızlı olması, Google arama sıralamasında ve web sitenizin trafiğinde doğrudan artışa neden olur.
  • Kullanıcıların sitenizde sıkılmadan gezinmesini sağlar
  • Ürün, hizmet satışlarında dönüşüm oranını artırır.

Web Sitesinin Hızına Etki Eden Faktörler

  • Sunucu, hosting sıkıntıları (paylaşımlı hostinglerde yaşanan tıkanmalar, yetersiz kaynaklar vb. sayılabilir. Gtmetrix, google pagespeed, pingdom ya da herhangi bir test aracında gördüğünüz ilk tepki süresi, sunucu yanıt süresi gibi ölçüm sonuçları yüksek çıkıyorsa büyük ihtimal hostinginizde sıkıntı vardır)
  • Kötü kodlanmış tema ve eklentiler.
  • Doğru yapılandırılmamış önbellek (sıkıştırma, göreceli yükleme gibi)

Hizmet İçeriğinde Neler Var

  • WordPress sitelerinin geneline etki eden önbellek ayarlamaları; bir WordPress web sitesini hızlandırmak için olmazsa olmazlardandır.
  • Google pagespeed algoritmasına uygun olarak ayarlamalar
  • Giriş sayfanıza özel ayarlamalar. Site geneline etki eden ayarlar diğer içeriklerinizin de optimize olmasını sağlar ancak ana sayfanıza özel olarak ekstradan puan artışına neden olan ayarlamalar gerçekleştirilir.
  • Standart dışı görsellerin sıkıştırılması (programatik ya da eklenti kullanılarak yapılır.). Manuel sıkıştırma işlemi sadece profesyonel özelleştirme hizmetinde vardır. WordPress hızlandırma işlemi standart ve standart dışı temalarda kullanılabilir. Standart dışı tema ve eklentileriniz varsa gerekli inceleme sonrası sizlere yapılması gerekenler anlatılacak yeterli zaman varsa standartlaştırma işlemleri hizmet süresi içerisinde yapılacaktır.
  • Woocommerce ürünlerinizi de kapsayan optimizasyon.

Web Siteniz Nasıl Hızlandırılır

  • Güvenlik gereği öncelikle yedekleriniz oluşturulur.
  • Gerekli olmayan eklentileriniz kaldırılır/silinir ya da bir kaçı yerine alternatifi ve daha stabil, hızlı çalışan eklenti ile değiştirilir.
  • Temanızda standart dışı kodlar varsa wordpress standartlarına uydurularak önbelleğe girmesi sağlanır.
  • Özel içerikleriniz için hızlandırma söz konusuysa o içeriklere özel olarak sitenizin kodlarına müdahaleler yapılır.

Hizmet için Neler Gerekli

Biraz zaman. Çoğu durumda sadece hosting-sunucu erişim bilgileriniz olması yeterlidir. WordPress için admin yetkilerinde bir kullanıcı oluşturulur ve işlem bitiminde size ne yapmanız gerektiği ile ilgili bilgiler iletilir.

 

 

Dipnot:

Bu hizmet içeriğinde yer alan işlemlerin tamamlanması ortalama 1 saat olarak hesaplanmıştır. Bu süre içerisinde işlem başladıktan sonra nadiren olsa da web sitenizde kısa süreli kesintiler ya da görünüm hataları ile karşılaşabilirsiniz. Lütfen panik olmayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Web sitenizin örnek resimlerde gördüğünüz seviyelere gelebilmesi için en önemli faktörlerden birisinin hosting hizmeti olduğunu aklınızda tutun. WordPress için özel hosting-sunucu isterseniz lütfen iletişim kurun.

WordPress Woocommerce Hızlandırma için 2 değerlendirme

 1. Hasan Yıldırım

  Web siteme girerken canım çıkıyordu. Denemediğim yol yöntem, çalmadığım kapı kalmamıştı işin uzmanıyım diyen ve bir sürü referansı olan insanlarla da denedik ama neden bu kadar yavaş olduğunu bir türlü çözememiştik. 15dk da tüm sıkıntılardan kurtuldum ve müthiş hızlandı web sitem. Kısaca MÜKEMMEL hizmet. İyi ki keşfetmişim sizi.

 2. Tekin

  Süper hizmet

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart